obrazek

ICLPKpluS w WIALANie

Słyszeliście już o nowościach w ofercie naszej firmy? Jeśli jeszcze nie, to śpieszymy z informacją. Od tego roku u naszych doradców możecie zamawiać nawozy ICL PKpluS 10-25 (+4 MgO + 17 SO3 + 13 CaO). To najlepszy sposób zapewnienia zrównoważonego nawożenia. Są to nawozy zawierające w jednej granulce makroelementy; fosfor (P), potas (K), siarkę (S), oraz magnez (Mg) i wapń (Ca). Nawóz ICL PKpluS można stosować przedsiewnie i pogłównie w roślinach rolniczych, ogrodniczych i w uprawach wieloletnich, np. w sadach, TUZ, a wszystko by uzyskać wyższe plony o jeszcze lepszej jakości.

ICL PKpluS 10-25-4MgO+17SO3+13CaO posiada formę granulatu składającego się z pięciu składników odżywczych. To idealne rozwiązanie w przypadku stosowania pod rośliny z większym zapotrzebowaniem na potas. Równocześnie zaopatruje rośliny we wszystkie podstawowe składniki pokarmowe konieczne na każdym etapie wzrostu i rozwoju rośliny. Pozwala na idealne wykorzystanie siarki przez cały okres wegetacji dzięki zawartości zarówno szybko jak i wolno działających form siarczanów Posiadając niską zawartość chlorków (14% potasu jest w postaci siarczanu) nadaje się do stosowania w uprawach wrażliwych na ten pierwiastek.
Jest nieszkodliwy dla środowiska, nie zakwasza gleby. Zawartość siarki w nawozie pozwala na optymalne wykorzystanie zastosowanego azotu (niedobór 1 kg siarki ogranicza pobranie 10 kg N).

ICL PKplus 10-25-4MgO+17SO3+13CaO w nawożeniu TUZ. Podobnie jak rośliny uprawne, użytki zielone wymagają nawozów siarczanowych – jest to niezbędny składnik zapewniający zdrową dietę dla przeżuwaczy, ponieważ trawa wymaga również odpowiednich proporcji między zawartością azotu i siarki. Brak siarki prowadzi do zmniejszenia plonów i zwiększenia zawartości azotu azotanowego szkodliwego dla zwierząt.

Korzyści dla rolnika: W jednym przejeździe dostarczamy aż pięć składników odżywczych przez co minimalizujemy ilość przejazdów. Mniejsza ilość przejazdów to łatwiejsza organizacja prac w gospodarstwie, Podając siarkę i pozostałe makroskładniki powodujemy, że rośliny są lepiej odżywione, zdrowsze a w konsekwencji lepiej plonują.
Wyższe plony to potencjalnie wyższe dochody.
Stosowanie nawozu ICL PKpluS 10-25-4 MgO+17SO3+13CaO uniezależnia rolnika od ustawy azotanowej.